Obecně

V linuxovém operačním systému lze Tryton instalovat několika způsoby :
  1. Doporučeným způsobem je instalace z distribučních balíčků => Ve většině distribucí jsou balíčky Trytonu začleněny. Tato cesta má svou výhodu v lepší a automatické integraci do systému, nevýhodou pak jsou (v lepším případě) zpožděné automatické aktualizace, v horším pak žádné - tedy stejně dojde na manuální aktualizaci.
  2. Tryton je navíc začleněn do veřejného seznamu balíčků pro Python tzv. PyPi (Python Package Index). Při splnění požadovyných závislostí si tak můžete nainstalovat kteroukoliv verzi Trytonu, rovněž aktualizace jsou pak již ve Vaší režii.
  3. Zdrojové kódy pro Tryton-server (trytond) a desktopového klienta (tryton) lze spustit i bez instalace. V adresáři, kde jsme rozbalili zdojové kódy stačí přejít do složky /bin a spustit Tryton pomocí tam obsažených souborů - trytond pro spuštění Tryton serveru, resp. tryton pro spuštění desktopového klienta.

Tento manuál popisuje instalaci systému Tryton podle prvních dvou bodů - tedy pomocí distribučních balíčků a balíčkovacího systému pro Python PyPI.

Popis instalace z distribučních balíčků je popsán na „čisté“ instalaci Ubuntu server 19.10_amd64 a instalace pomocí balíčkovacího systému PyPI pak na „čisté“ instalaci Ubuntu server 18.04_amd64 (LTS verze). Obě instalace ve virtualizaci pomocí KVM.

Poznámka

Tryton ve verzi 5.0 obsahují až verze Ubuntu 19.04 a výše. Od verze 5.0 se vyžaduje prostředí Python3!!!